תאורה לסוכה - טיפים וכללים לעיצוב את הסוכה שלכם בחג

תאורה לסוכה - טיפים וכללים לעיצוב את הסוכה שלכם בחג

הסוכה היא חלל מיוחד בו אנחנו נפגשים כדי לחגוג את החג וזו הזדמנות מעולה לדעת איך לעצב תאורה לסוכה בצורה מזמינה ויעילה. יש כמה טיפים וכללים שחשובים לדעת כאשר מאירים אותה בחג.

הנה כל מה שאתם חייבים לדעת

תאורה לסוכה בחג

"בסוכות תשבו שבעת ימים..". התורה מצווה אותנו לשבת בסוכות 7 ימים, סוכה המשמשת אותנו בתור בית ארעי בימי החג. בית ארעי כמו בית רגיל מצריך מאיתנו להוסיף תאורה פונקציונאלית להארה וגם תאורת אווירה לעיצוב.

זאת ההזדמנות שלנו לפתח את היצירתיות ולקשט את הסוכה לפי הרצון ומצב הרוח שלנו. תאורה עיקרית שנועדה להאיר את הסוכה כאשר אנחנו נמצאים בה בשעות הערב (במיוחד זו תקופה בה שעות היום הופכים להיות קצרים יותר) וגם תאורת אווירה שמאפשרת לקשט וליצור אווירה מיוחדת.

הסוכה היא בית ארעי ולכן באופן טבעי התאורה שם היא זמנית, מה שאומר שאנחנו צריכים להתאים גופי תאורה ייחודיים המתאימים במיוחד לתקופה של ימי החג.

כללי הוספת תאורה לסוכה

יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שאתם מתכננים לעצב את התאורה בסוכה לקראת החג. דברים שכדאי לשים אליהם לב, גם אם הם ברורים למדי.

  • בטיחות חשמל - כאשר מוסיפים תאורה חשוב מאוד לוודא שהתקנת גופי תאורה נעשית בצורה נכונה ובטיחותית במיוחד כאשר הסוכה עשוייה מחומרים דליקים. הקפידו על ציוד חשמל ותאורה איכותיים.
  • חסינות למים - בסוכות עשוי להיות גם גשם או המטר הראשון, ומבעבר לכך הסוכה נמצאת בחוץ ולכן חשוב מאוד לוודא שגופי התאורה וציוד החשמל חסינים מפני מים.
  • יציבות הסוכה - תלוי ממה עשוייה הסוכה ואיך היא נבנתה, חשוב לתת דגש על היציבות שלה בעת התקנת גופי תאורה, במיוחד אם אלו גופים בעלי משקל (כגון מאוורר).
  • מאפייני הסוכה והקהל - קהל האנשים הנמצאים בה, הגודל של הסוכה, המיקום שלה ואלמנטים נוספים משפיעים על דרישות התאורה בין אם היא לצרכי הארה או לצרכי יצירת אווירה.
  • הפרדת התאורה והחשמל משאר העצמים - בגלל חשש להתחממות, חשוב להפריד בין הקישוטים ושאר העצמים לבין מוצרי התאורה והחשמל בסוכה.
  • ציוד חשמלי ותאורה תקינה - חשוב להשתמש בציוד תאורה וחשמל תקינים וחדשים.

עיצוב תאורה לסוכה

אז איך כדאי לעצב את התאורה בסוכה? אילו רעיונות מעניינים אפשר לחשוב עליהם כדי לאפשר תאורה יעילה ומעוצבת? הנה כל מה שעשוי לעניין אתכם.

הוסיפו תאורה עיקרית במרכז

אחד הדברים החשובים ביותר הוא להאיר את הסוכה, כדי לאפשר להנות, לנוח, לאכול ולשוחח בצורה נעימה. לכן הקפידו להשתמש בתאורה עיקרית שהיא תאורה חזקה כדוגמת פרוז'קטור פנס הצפה על עמודי התווך, פס מוגן מים על הסכך או כבל גרילנדה מעל השולחן או המרכז.

קשטו עם תאורת אווירה

כדי ליצור את האווירה המיוחדת בסוכה, השתמשו בגופי תאורה שיוסיפו את הייחודיות לסוכה בנוסף לתאורה העיקרת. כך למשל, השתמשו בסרט לד או שרשרת נורות והתקינו אותם על הקירות בסוכה.

אווררו את הסוכה

בימים חמים, במיוחד שיש בהם יתושים ומעופפים נוספים שמפריעים לשהות שלכם בסוכה, נצלו את הכוח של מאוורר תקרה (חסין ממים) איכותי, במיוחד בפרגולה. תוכלו לשקול הוספה של מאוורר תקרה משולב תאורה כדי להנות מהיתרון המשולב.

השתמשו בתאורה סולארית

תאורה שלא מחייבת חשמל ישיר, אלא סולארי, יכול לתת לכם פיתרון מעולה להארה של הסוכה, לקישוט שלה ולהוספת ערך נוסף לאורחים שלכם.

גופי תאורה אלו יכולים להיות דוקרנים, פנס הצפה, מנורות קיר ועוד.

תנו קצת צבע לסוכה

השתמשו בנורות מחליפות צבעים או גופי תאורה מחליפי צבעים (כגון RGB) כדי לעצב את הסוכה בצורה מותאמת אישית.

זה הכל. תוכלו למצוא מגוון גופי תאורה לסוכה גם אצלנו בחנות הדיגיטלית. השתמשו בתפריט או בשדה החיפוש.