סוגי גופי תאורה - אילו קטגוריות קיימים ואילו מטרות הם משמשים?

סוגי גופי תאורה - אילו קטגוריות קיימים ואילו מטרות הם משמשים?

כאשר אנחנו רוצים לקנות גופי תאורה לבית, לגינה או למשרד, חשוב לדעת להתאים אותם לפי חלל החדר ולכן חשוב להכיר את הסוגים שלהם.

מהם גופי תאורה?

גופי תאורה הם מכשירים חשמליים שנועדו להאיר חללים ואזורים באמצעות תאורה מלאכותית. אנחנו נוהגים להאיר את הבית שלנו, את הגינה, את החדרים והחללים השונים ואפילו את הרחובות.

כיום, גופי תאורה הם כבר לא רק מכשירים חשמליים, אלא פריט עיצובי ודקורטיבי המותאם לעיצוב הבית שלנו בהתאם לרצונות ולתחושות שאנחנו רוצים ליצור. אלא שיש גם גופי תאורה שהם נועדו לצורך יצירת אווירה מסויימת כך שהם לא בדיוק נועדו לספק תאורה כמקור.

יש מגוון רחב של גופי תאורה, סוגים שונים שיכולים להיות גלויים ונסתרים, קטנים וגדולים, בצורות שונות, בגוונים שונים ועוד.

סוגי גופי תאורה

הנה הסוגים השונים והקטגוריות של גופי תאורה שכדאי להכיר ואת המטרה שהם משרתים.

צמודי תקרה

צמודי תקרה נחשבים לתאורה הפופולאריות ביותר וברירת המחדל כאשר אנחנו קונים תאורה לבית. הם עוצמתיים ויפים, יכולים להאיר אזורים נרחבים, חסכוניים במקום שלהם ומתאימים גם לתקרות שאינן גבוהות.

מנורות תלייה

מנורות תלייה על תקרה הן גופי תאורה פופולאריים שנועדו להאיר את חלל החדר וגם מהוות פריט עיצובי. מכיוון שהמנורה תלוייה, ניתן להקטין את הגובה שלה מתן התקרה, כדי שתהיה קרובה יותר להארת האזור המיועד.

במקרה של תקרה גבוהה, מנורת תלייה הרבה יותר אפקטיבית מאשר צמוד תקרה. אפשר להקטין את הגובה שלה באמצעות מוטות ייעודיים.

נברשות

נברשות (שנדליר) הן גם גופי תאורה ונחשבות מקרה מיוחד של מנורות תלייה. למעשה, נברשת היא מנורת תלייה עם מספר קני תאורה. היא בדרך כלל בעת מראה עיצובי מושך יותר.

פאנלים לד

פאנלים לד הם גופי תאורה עם מקרה מיוחד של צמודי תקרה. הם קומפקטיים וחסכוניים בחשמל, ומציעים לנו תאורה חזקה לאזור הרצוי.

פרופילים לד

פרופילים לד הם גופי תאורה ליניארית ויכולים להיות שקועים או חיצוניים. הם לא פולשניים, אלגנטיים וכמעט בלתי נראים כאשר כבויים.

פרופילים מגנטיים

פרופילי תאורה מגנטיים הם גופי תאורה כמו פרופילים לד, כך שאפשר לחבר ולנתק מגוון גופי תאורה מגנטיים בקלות ובפשטות. זוהי תאורה מודרנית וטרנד חזק.

מנורות קיר

מנורות קיר או צמודי קיר, הן גופי תאורה מיוחדות המותקנות על הקיר או על החומה, בעיקר כדי להאיר אזורים מסויימים. לדוגמה להאיר את האזור הקרוב לקיר אם יש שם פינת ישיבה או אזור פנאי מסויים.

מנורות עמידה

מנורות עמידה או מנורות רצפה, הן גופי תאורה בעיקר על מוט או חצובה, המאפשרת לספק תאורה לנקודת מיקוד מסויימת בחלל החדר. הן יכולות לתת דגש על אזורים מסויימים כמו פריטי אמנות או להאיר את האזור בו נרצה לקרוא ספר למשל.

מנורות שולחן

מנורות שולחן הן גופי תאורה נוספים לתאורה העיקרית ומקנות מקור תאורה נוסף בחלל החדר כדי ליצור אווירה רצוייה. אפשר להאיר את האזור בו אנחנו עובדים עם המחשב או לומדים או עובדים.

שקועי תקרה

שקועי תקרה הם גופי תאורה נסתרים בתוך התקרה ואינם גלויים, כך שהם לא תוספים מקום ומצד שני הם יעילים וחסכוניים בחשמל.

שקועי קיר

שקועי קיר או שקועי חומה הם גופי תאורה נסתרים בקיר או בחומה, אינם גלויים, בעלי יכול הארה מעולה וגם פריט עיצובי נהדר.

שקועי רצפה

שקועי רצפה הם גופי תאורה נסתרים בתוך הרצפה ומושלמים כדי להאיר שבילים ודרכים להובלת הגישה לבית. גופי התאורה האלה דקורטיביים במיוחד.

פעמוני לד

פעמוני לדים גם גופי תאורה מסוג תאורת הצפה, מאפשרים להאיר אזורים חשוכים וגדולים כמו אולמות או מגרשים.

ספוטים

ספוטים הם גופי תאורה מהממים המאפשרים לכוון את מקור התאורה בהתאם לכיוון הרצוי לנו. אלא בנוסף לכך הם פריט עיצובי, רהיט מיוחד שמאפשר לייצר אווירה מושכת בחלל החדר.

צילינדרים

צילינדרים (תאורת צילינדר) הם גופי תאורה מיוחדים ושילוב נפלא של תאורה חזקה וממוקדמת ובמקביל לכך עם עיצוב מהמם. אפשר להאיר איתם כניסות, מעברים, מסדרונות ועוד.

מראות תאורה

מראות עם תאורה הן גופי תאורה שנותנות מענה פרקטי גם לתאורה וגם לצרכי הטיפוח שלנו. אם טיפוח העור והפנים חשוב לנו, מראה עם תאורה זוהי הבחירה המתאימה לאזורי האמבטיה.

דוקרנים

דוקרנים הם גופי תאורה המתאימים לגינה שלכם, כדי להאיר פינות מסויימות. במיוחד כאשר יש צמחייה סביב.

פרוג'קטורים

פרוג'קטורים הם גופי תאורה ונחשבים אחד מהפתרונות הטובים ביותר כדי לספק תאורה חזקה ואמינה. כיסוי האור של גוף התאורה הזה גבוה מאוד כך שתוכלו להיות בטוחים שהוא משרת את המטרה הזו. ניתן להאיר את אזורי החנייה או האבטחה בבית.

בחירת גופי תאורה מתאימים

כעת, לאחר ההסבר הארוך, אפשר להבין טוב יותר לאלו מטרות משמשים גופי התאורה ולפיכך להבין איזה סוג של גוף תאורה מתאים לאיזה אזור בבית, בגינה או במשרד.

תוכלו לראות את כל גופי התאורה שלנו דרך התפריט או בעת חיפוש בתיבה הייעודית.