מחדשים את התאורה בבית: איך לשדרג בלי לעבור את התקציב

מחדשים את התאורה בבית: איך לשדרג בלי לעבור את התקציב

עוברים דירה, משפצים או משדרגים את הבית שלכם? אם החלטתם לחדש גם את התאורה בבית, חשוב לתכנן זאת נכון בלי לעבור את התקציב.

תכנון חכם של התאורה ושל התקציב יהפוך את הדירה שלכם למיוחדת ומעוצבת.

חידוש התאורה בבית

עונת המעבר דירות, שיפוץ דירות או השדרוג כבר כאן, והרבה מאיתנו מתכננים לחדש את הבית. במיוחד כשמדובר על תקופת החגים בישראל.

גם עם תקציב נתון, תוכלו לחדש את התאורה בבית שלכם בצורה שתגרום לכם להרגיש שעשיתם החלטה חכמה. בדיוק כמו שאתם מתכננים רכישה של ריהוט לבית, המטבח, כלי אמבט ועוד.

התאורה בבית, כידוע, היא יכולה לשנות את האווירה בצורה משמעותית. היא יכולה ליצור אווירה של בית מודרני ועדכני או בית של פעם, יכולה ליצור אזורי עבודה או אזורי פנאי, יכולה לחלק חלקים ואזורים בבית גם אם הם אופן ספייס ועוד.

שדרוג התאורה מתאים גם אם אתם עוברים לדירה שכורה, כך שהתאורה יכולה לגרום לכם להרגיש בבית מבלי קשר לסטטוס שלה.

איך לשדרג תאורה תקציב?

אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשדרג את התאורה תוך עמידה ביעדי התקציב שלכם.

אופן התקנת התאורה

אם אתם גרים בדירה שלכם, תוכלו להשתמש בגופי תאורה שקועים בתוך התקרה (לרבות תקרת גבס) או בתוך הקיר. התאורה נראית מעולה ומוסיפה ערך עיצובי לדירה.

אם אתם גרים בדירה בשכירות, תוכלו להשתמש בגופי תאורה שאפשר להעביר אותם גם לדירה אחרת. כמו מנורות תקרה, צמודי תקרה, מנורות קיר וכדומה. כך לא תצטרכו לשבור את הקירות.

תאורה מגנטית

אם אתם אוהבים תאורה מודרנית ומעדיפים להתאים גופי תאורה לפי מצב הרוח, האווירה או הרצון שלכם, תוכלו להשתמש בגופי תאורה מסוג תאורה מגנטית. זוהי שיטת תאורה באמצעותה תוכלו להתקין פרופיל מגנטי, פס מגנטי וגופים מגנטיים.

תוכלו לשנות או לעצב לפי רצונכם. כיום יש גם תאורה מגנטית נסתרת או תאורה מגנטית גלוייה. כך שזה לא משנה אם הדירה שלכם או היא שכורה.

סוגי תאורה

אנחנו כל הזמן מדברים על זה שיש כמה סוגי תאורה. תאורה שהיא פונקציונאלית ותאורה שהיא אווירה. כאשר הראשונה היא התאורה העיקרית שנועדה, בעיקר, להאיר את האזור ולעצב אותו. התאורה הנוספת היא התאורה המשנית שנועדה, בעיקר, להוסיף אלמנט עיצובי.

גם בתקציב נתון, חשוב לשלב בין סוגי התאורה הללו כדי שתוכלו להנות גם מתאורה שמאירה לכם את האזור כאשר אתם מכינים אוכל, עובדים, מדברים וכדומה. וגם כאשר אתם רוצים לנוח או פשוט לספק הארה עיצובית לאזורים מסויימים בבית.

סוגי גופי תאורה

יש מגוון רחב של סוגי גופי תאורה. יש תלויים, יש צמודים, יש גלויים, יש נסתרים ועוד. כל גופי התאורה מתאימים למקרים מיוחדים.

כך לדוגמה אם אתם מנמיכים את התקרה בבית או שהיא לא גבוהה, תוכלו להשתמש בגופי תאורה צמודי תקרה. גם גופים איכותיים וגם מתאימים. אם יש לכם תקרה גבוהה או שתרצו לחלק את החללים, תוכלו להשתמש במנורות תקרה.

חיי תוקף תאורה

כיום, אפשר להנות מגופי תאורה המבוססים טכנולוגיית לד או נורות לד. אלו מנורות ונורות חסכנויות במיוחד בהוצאות החשמל, אבל בנוסף הם גם בעלי תוקף ומשך חיים ארוך יותר.

עובדה זו חוסכת מכם את הצורך לדאוג ולחשוב שצריך להחליף שוב ושוב גופי תאורה בבית.

מיקום ההתקנה

גופי תאורה כדאי להתקין באזור המרכז של החדר או חלל האזור למטרתו הוא מותקן. כך הוא יהיה יותר אפקטיבי ומועיל, הוא יאיר את האזור המתבקש.

במקרה שאתם רוכשים מאוורר תקרה, תוכלו לבחור את המיקום המתאים ביותר עבור שניהם. או פשוט מאוד לבחור מאוורר תקרה משולב תאורה.

תאורה עמידה

באזורים כמו חדר האמבטיה, יש לבחור בגופי תאורה שהם חסינים ועמידים למים ולאדים. גופי תאורה כאלו קיימים בשוק במחירים הוגנים מבלי לשבור את התקציב שלכם.

באזור המרפסת או הפרגולה כדאי לוודא שהתאורה רחוקה ממגע ישיר של מים, כדי למנוע הריסה או חלילה לקצר חשמלי.

לסיכום

תקציב תאורה לא חייב להיות גבוה. אפשר להנות מגופי תאורה איכותיים ומעוצבים גם בתקציבים סבירים.

באתר דיל תאורה תוכלו להנות ממגוון רחב של גופי תאורה העונים לכל צורך פרקטי ולכל תקציב. תוכלו להזמין באינטרנט ולקבל משלוח מהיר לבית שלכם עם שליח.