מאוורר תקרה או מזגן - מה ההבדל ומה עדיף?

מאוורר תקרה או מזגן - מה ההבדל ומה עדיף?

כשאנחנו רוצים לאפשר אוורור או מיזוג לבית שלנו, אנחנו תוהים מה מומלץ, ולכן חשוב לדעת מה ההבדל בין מאוורר תקרה לבין מזגן.

מענה לשאלה הזו עוזר לנו לקבל החלטה נכונה וחכמה כאשר אנחנו הולכים לרכוש את המכשיר לבית או אפילו למשרד.

על מאווררי תקרה ועל מזגנים

גם מאווררי תקרה וגם מזגנים משמשים אותנו כדי ליצור את האווירה המתאימה בבית, לקרר את הגוף שלנו ואת התחושה.

מאווררי תקרה נועדו לקרר את הגוף שלנו בעונת הקיץ ולחמם אותו בעונת החורף. בעונות המעבר סתיו ואביב, משתמשים בהם, בעיקר בהתאם למצב הרצוי. המאווררים משתמשים באוויר הטבעי, מאפשרים לפזג את האוויר בצורה נכונה ונותנים לנו תחושה נעימה בבית.

המזגנים נועדו לקרר את הטמפרטורה בחדר בימים חמים או לחמם את הטמפרטורה בימים קרים. מערכות המיזוג משתמשות באוויר עם פילטרים כדי להעביר לנו את האוויר.

מה ההבדל בין מאוורר תקרה לבין מזגן?

הנה כמה נקודות של הבדל בין מזגנים לבין מאווררי תקרה:

טמפרטורה - קירור וחימום

מאוורר התקרה למעשה לא מקרר ולא מחמם את החדר, כלומר הוא לא משנה את הטמפרטורה בבית או במשרד. הוא רק מפזר את האוויר כך שבמצב קירור הוא מעביר את האוויר הקר ובמצב חימום הוא מעביר את האוויר החם.

מזגן בשונה ממאוורר תקרה, הוא כן מחמם או מקרר את החדר, כלומר הוא כן משנה את הטמפרטורה. החלקים של מערכת מיזוג האוויר בעלי תפקידים כל אחד, לקבלת האוויר החם או הקר ולהעביר האוויר הקר או החם (בהתאם לסוג הרצוי).

מקור האוויר

מאוורר תקרה משתמש באוויר הטבעי המגיע אליו ומפזר אותו בחזרה, כך שאפשר להנות מאוויר נקי המגיע מהטבע.

המזגן משתמש באוויר שנכנס אליו, במצב של חדר סגור אז האוויר הוא זה שנמצא בבית. כך שזה לא אוויר טבעי המגיע מבחוץ.

התאמה לעיצוב הבית

מאווררי תקר נעשים לפי דגמים של מעצבים כדי להתאים לכל חלל ולכל עיצוב הבית. כך שאפשר להשתמש בהם גם בעיצובים מודרניים וגם בעיצובים נוסטלגיים.

מזגנים לאחרונה נעשים יותר ויותר מעוצבים ולא רק קופסה למיזוג אוויר, אבל העיצובים אינם ברמה של העיצובים של מאווררי תקרה. כאלו שיכולים להתאים לפי עיצוב הבית.

מחיר

מאווררי תקרה מגיעים בטווח מחירים רחב, גם כאלו עם מחירים של עיצובים פשוטים וגם כאלו עם מחירים של עיצובים יוקרתיים. לרוב המחירים שלהם משמעותית נמוכים יותר ממזגנים.

מזגנים לרוב יקרים יותר ממאווררי תקרה, במיוחד כאלו שיש להם מספיק כוח סוס על מנת לקרר או לחמם את הבית שלנו לפי רצוננו. המזגנים יכולים להיות שונים כמו מרכזיים, עיליים וכד' - כך שהטווח שלהם גם גדול.

שימוש בצריכת החשמל

מאווררי תקרה לרוב משתמשים בצריכת חשמל מועטה מאוד, כך שאפשר להפעילם שעות ממושכות במהלך היום מבלי לדאוג לעלויות.

מזגנים עושים שימוש ניכר בצריכת החשמל ומגדילים את עלויות החשמל בצורה משמעותית. גם המגזנים החסכוניים, עדיין צורכים יותר חשמל ממאווררי תקרה.

מה עדיף?

מאווררי תקרה הם פיתרון מעולה המאפשר לקרר אתכם בימים חמים, לחמם אתכם בימים קרים, לדאוג לצריכת החשמל שלכם ולעוד יתרונות.

אם אתם עדיין צריכים להנות מיתרונות של המזגנים שהם לחמם או לקרר את הטמפרטורה, אז תוכלו לעשות שימוש גם במזגן וגם במאוורר תקרה. במצב כזה תוכלו להתאים את הטמפרטורה לרמה חסכונית ולא קיצונית, ומאוורר תקרה יוכל לפזר את האוויר הנעים אליכם.